sobota 3. února 2018

Vzhůru do nového roku!

Všechny moc zdravím a pojďme se podívat na to, jak jsem trávila minulý víkend.


Na minulý víkend jsem se neuvěřitelně těšila: více jak dva měsíce jsem měla totiž lístky na Cestovatelský festival 2018 v Plzni. Poté, co jsem jej minulý rok promeškala bylo příjemné se jej opět zúčastnit.

Festival se v Plzni konal dva dny - sobotu i v neděli a program byl opravdu pestrý.

Vyslechla jsem si celkem 11 cestopisných přednášek (díky čemuž jsem mimochodem také dokončila jeden z úkolů z mé výzvy 101 v 1001). 

Tématem mě nejvíce zaujala přednáška s názvem Irán není arabská země od Vladimír Váchala, který o zemi mluvil s opravdovou láskou a vše podtrhl svým vytříbeným, naučným a vtipným přednesem. Na závěr své přednášky posluchače poznal, aby se zúčastnili jedné z expedic, které do Iránu pořádá. A mě tato nabídka popravdě velice láká.

Fotografiemi mě velice zaujaly přednášky obou manželu Wolfových. Pan pořadatel Karel Wolf na rychlo nahradil původně plánovanou přednášku: "Národní parky Tanzanie a Zanzibaru" opravdu impozantním vyprávění a své cestě po Namibii. Druhý den dle plánovaného programu hovořil o rodinné cestě po Norsku. Zatímco jeho manželka Jana Wolfová mluvila o společné cestě po Veitnamu. 


Pozitivním dojmem na mě působila i zahajující přednáška celého festivalu od pana Úbl na téma Traky v Peru, která byla rovněž doprovázena naprosto fascinujícími fotografiemi a vtipným vyprávěním.


Nesmím opomenout slečnu Hlaváčkovou, která dle mého názoru zažila největší dobrodružství, když putovala pěšky přes Kavkaz. Zaujaly mne u její další cesty, které podniká v rámci projektu, která nazvala: Viktorčina cesta tam


Každá přednáška byla pěkně a osobitě zpracovaná. Celou dobu jsem se velice bavila a tímto smekám před každým cestovatel za to, jakou že měli odvahu předstoupit před nás posluchače a odvyprávět svůj příběh.


Festival byl velmi dobře zorganizovaný a pan pořadatel si s nepříjemnosti (například onemocnění jedné z přednášejících) výborně poradil a vše probíhalo hladce. Skvělý byl i doprovodný program, ať už v podobě prezentace a prodeje outdoorového vybavení, ochutnávky afrických specialit či orientálních tanečních vystoupení.

Celý festival jsem si moc užila. Dozvěděla jsem se mnoho nového, pokochala jsem se nádhernými fotografie, zrelaxovala a oddychla od shonu posledních dní.

Koho by cestovatelský festival zajímal, má možnost navštívit jej v Praze a to ve dnech 10. a 11. 3. Všem návštěvu moc a moc doporučuji.

Žádné komentáře:

Okomentovat