pondělí 14. března 2016

Jarní úklid

Minulý týden jsem narazila na tento článek ve kterém se chválí kniha Zázračný úklid, kterou napsala Marie Kondo. Jak je článek podávaný tak to skoro až vypadá, že kniha popisuje nějakou zázračnou metodu, jak na úklid snadno a rychle. Po jeho dočtení mi však došlo, že kniha musí být jen dobrý korýtko. V závěru článku je jakésy shrnutí, kde se dozvíte, že celý fígl spočívá v tom, začít s úklidem u oblečení a postupně pokračovat knihami až postupně dojdete k pohlednicím a takovým drobnostem.

Nevím, jaký z toho máte vy, ale já ten, že ta knížka je naprosto o ničem a připadá mi, že v ní člověk nenajde žádnou hodnotnou radu, na kterou by nepřišel sám. 

Ten článek mi připomněl, jak jsem před necelým rokem já pořádala takový velký pojarní úklid. A povím vám, že jsem to zvládla i bez té "senzační" knížky. Dokonce jsem i bez návodu zvládla začít od oblečení. Tehdy jsem se opravdu zbavila pěkné řádky hadříků... Ale i přesto mám doma stále víc kousku oblečení, než jsem vůbec kdy schopná unosit. Asi si to někdy budu muset zopakovat.
Co se týče druhého kroku, tak ten jsem rovněž zvládla splnit bez nápovědy. Knížky jsem přebrala a poskládala v rámci akce "Nová knihovna". 
Když se tedy nad tím tak zamyslím, zbývá mi se probrat jednou skříňkou ve které mám sešity (které rozhodně nedám!!!) a šuplíky v psacím stole a pak už se budu moci vrhnout na fotky, pohlednice a blahopřání. To teprve bude výřad :-D

BTW: kéž by i dnes byla stále takhle poloprázná
A jak jste na tom vy? Plánujete jarní úklid? 

1 komentář:

  1. S tím úklidem se musí opravdu postupně, zvlášť už u nás, starších. Mám to podobně a jen přidám, že na to musí mít člověk chuť, nejen čas. Pak to jde líp.
    PS: Moc děkuji za návštěvu mého blogu i s pochvalou.

    OdpovědětVymazat