středa 3. února 2016

Do it!

Někdo se ve volných chvílích učí krát na kytaru, někdo jazyk, někdo zase malovat ;-)
Já jsem si po dlouhé době našla skulinku a odhodlala jsem se k něčemu na co se už víc jak rok chystám. Mívám hodně šílených nápadů, takže nikoho ani nepřekvapí, že jsem si pořídila šicí stroj a začala se "bavit" (= vztekat). 

Věděla jsem, že to nebude jen tak, už jen se s takovým strojem seznámit a tak jsem dokonce do ruky vzala i návod na obsluhu. No ne? To že jsem fakt udělala? 

Poctivě jsem si ho prolistovala. Načetla jsem si, co jsem potřebovala. A k určitým částem jsem se i několikrát vracela :-) Konkrétně k části o navlékání spodní nitě asi tak šestkrát :D a stále jsem to z toho popisu nemohla pochopit. Pomohlo až jedno video na netu. A přitom to není vůbec nic obtížného, stačí si jen podržet horní niť ;-)


Uvěříte mi když (řeknu) napíšu, že jsem to celé několikrát rozebrala a vlastně úplně zbytečně? 

Chybami se člověk učí.

Ale nakonec to všechno dopadlo dobře a já jsem se mohla začít se strojem seznamovat za pomocí látky. 

Dokonce jsem přišla k překvapivému zjištění :D že bez nitě to šít nebude!
Po mnoho překážkách ... je vidět malý kousek odvedené práce. (1,5 hodiny práce)
Zmařené nitě se našlo hodně.

Tím pro mě v ten okamžik "práce" skončila. Volný čas bohužel není nekonečný. Ale myslím, že k šité se budu ráda vracet :-) Přeci jen, je to ruční práce o které z rodiny nikdo neví, že se ji věnuji a tudíž mi nemůže znechutit. A já tak mám čas na to se seznámit se všemi 22 programy, které MŮJ stroj nabízí.

A kdo ví, třeba se jednou dostanu k tomu, že budu moci svépomocí obléknout svoje knížky do něčeho obdobného:


Žádné komentáře:

Okomentovat