úterý 15. prosince 2015

Nika vyrazila za kulturou

Moc často se mi nestává, abych se mohla jen tak sebrat a vyrazit si někam do divadla, přeci jen jsem z malého města a když chci do divadla její to tak jednoduché :D Ale i tak několikrát do roka neodolám a podstoupím tu dlouho trvající cestu do některého z velkých měst. 
Za poslední měsíc je to podruhé, co jsem se takto vydala. V listopadu jsem se rozjela do Českých Budějovic, kde jsem shlédla show na ledě Jen počkej zajíci! a podruhé to bylo teď o víkendu. 

V neděli jsem se vydala do Prahy a tam na odpolední vystoupení do divadla Kalich. Jednalo se o muzikál Atlantida. Pro ty co o tomhle muzikálu ještě nic neslyšeli, jedná se o nový muzikál sestavený z hitů Mira Zbiřky. I když si teď možná mnozí pomyslí, že se jedná už o velmi staré písničky musím, říct, že právě to na tom bylo kouzelné. Pro naší generaci jsou to songy z docela jiného světa a tím může být právě Atlantida.


Než jsem se na muzikál vydala záměrně jsem na něj nečetla žádné recenze, ani průvodní text. Nevěděla jsem tedy co mám očekávat. Musím však říct, že jsem byla velice překvapena. Způsob, jakým byl příběh pojat se mi velice páčil ;-) Na začátku herci nasadili laťku hodně vysoko a k jejich chvále si ji udrželi až do samého konce. Překvapilo mě i obsazení v hlavních rolí, kde se objevilo mnoho mladých herců. A klobouk dolů jejich výkonu, opravdu si mákly! 


Omlouvám se, že nejsem více konkrétní, ale nechci Vám toho moc prozrazovat... Jen bych ještě ráda dodala, že celý příběh je opravdu pěkně zrežírovaný a má krásné poselství :-) (jaké to vám neprozradím). Muzikál jsem si opravdu užila a v jeho průběhu mě několikrát dohnal i k slzám, což nebývá běžné. 


Každému opravdu doporučuji aby se na muzikál vydal, bude-li mít tu příležitost!

2 komentáře:

 1. Já plánuji návštěvu divadla tak dlouho ! Naposled jsem byla minulý rok přesně. Hrozbě ráda bych chtěla do nějakého jít po dlouhé době...
  http://small-literaryworld.blogspot.cz/?m=1

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že to do konce sezóny ještě stihneš.
   Letos je na programech divadel spoustu zajímavých představení.
   Já osobně bych chtěla se do konce sezóny vydat ještě na dvě vystoupení, ale pochybuje že mi to vyjde:-(

   Vymazat