pondělí 28. prosince 2015

Jen můj stín a víc už nic - (3.díl) - TOP Secret

"Operace byla zahájena 1.10. 2012, kdy mě Velitel Williamson informoval o mém nastávajícím úkolu. Dle dostupných zdrojů, která agentura měla od svého informátora se cílová skupina dostávala k finančním prostředkům pomocí ilegálního prodeje artefaktů. Podle dostupných informací artefakty získávali od svých kontaktů z muzeí v oblasti Středozemního moře. Toto bylo jediné vodítko které kontakt dodal společně s pár fotografiemi a datem 3.10. téhož roku a adresou muzea v Káhiře. 

Velitel mě informoval o mém úkolu, kterým bylo infiltrovat zmíněnou skupinu a získat informace o jejich aktivitách, ty předávat na velitelství a v případě zvýšeného rizika eliminovat hrozbu, kterou představovali. Měla jsem jen pár hodin, abych se seznámila se všemi dostupnými informacemi o teroristické buňce a nastudování dat týkající se mé nové, falešně vytvořené, identity.

Na mnoho následujících měsíců jsem se tak stala Angelinou Kaneovou, studentkou historie na Oxfordské univerzitě. Domnívám se že právě toto krytí a mé znalosti z oblasti historie byly klíčové pro úspěch mise, stejně jako tak můj věk, díky němuž se členové buňky nedomnívali že bych mohla být špionem v jejich řadách. 

Trvalo mi několik měsíců, než jsem se dokázala vůbec propojit se skupinou v širším rozsahu a i poté byli členové skupiny velice obezřetní, aby mi sdělovali jen nezbytné informace. Odváděla jsem svoji práci co by odbornice na artefakty a při tom jsem navazovala osobní kontakty s členy skupiny. Průlom nastal po roce mé činnosti, kdy jsem bez vědomí ostatních mohla být svědkem jednoho z telefonátů vedoucího skupiny známého jako Ezechiel Tachmel, který se domníval, že rozhovoru neporozumím, když hovořil kyrgyzsky. Hovořil tehdy z jedním z obchodníků se kterým byl spolčený.  Díky získávaným informacím se mi vždy podařilo být poblíž místa, kde probíhali předávky zboží a napíchnout obchodníky se kterými buňka udržovala kontakty. O eliminaci těchto obchodníku se následně postarala agentura a díky tomu se možnosti skupině velice ztenčovali.

Díky navázání jistých vztahů a schopnosti pospojovat si některé informace dohromady se mi také před dvěmi měsíci podařilo získat informace o plánovaném útoku na New York, který se následně skupině nepodařilo uskutečnit. 

Moje práce skončila, když všichni významní členové této buňky byli zatčeni společně s členy sesterské buňky."


Cristin mlčky seděla v koženém křesle naproti veliteli, který byl zabrán do jejího hlášení, a hrála si s divokými loknami jejích vlasů. Po chvilce muž složku položil na stůj: "To je všechno?" Cristin jen kývla a doufala, že to projde. "Dobrá. Pokud už opravdu nic nechcete dodat agentko..." udělal pauzu a doufal, že slečna naproti němu ještě změní svůj názor "... tak já složku předám radě k zhodnocení. Vám tímto ukládám čtrnáct dní dovolené, než proběhne prošetření vaší mise." Cristin jen nedbale pokývla hlavou, byla si vědoma toho, že její hlášení není zrovna obsáhlé, ale k tomu měla své důvody. Stalo se totiž pár věcí o kterých Cristin sama nevěděla co si má myslet.

O něco později vycházela z budovy položená ve vzpomínkách na svoji misi. Brzy si je však zakázala. Chtěla být totiž zase jednou, na čtrnáct dní, prostě jen Cristin Irili.

Žádné komentáře:

Okomentovat