čtvrtek 29. října 2015

Záhuba lidstva - faktor člověk

Člověk. Jednoduché, ale zároveň velmi složité slovo. Slovo, které dokáže změnit celý náš život, ale i naši zem. Není to vůbec jednoduché napsat jak člověk svými činy, myšlením dokáže změnit až něco, co pro některé z nás již znamená konec. 

Možná, je to dar, možná je to víra, ale člověk byl a bude vždy na pomyslném vrcholu životní pyramidy. Tak jako mince má dvě strany, tak i člověk umí znovuzrodit, ale i usmrtit to nejcennější, co v životě má. 

Dnešní doba je opravdu velice náročná, nejen z pohledu neustále honící se za velkým bohatstvím, ale i nedostatkem času pro rodinu, přátelé, zdraví je nepodstatné, přírodu kolem nás bereme jako samozřejmost, nevážíme si maličkostí, které nás dokážou udělat šťastnými lidmi. Možná proto lidé modernizují nejrůznější technické přístroje, aby jim v těchto zásadních, ale i životních situacích pomohly. 

Ale je tomu tak? Když se vás někdo zeptá, co je pro vás ve vašem životě nejdůležitější, troufnu si napsat, že více než 80 % by řeklo zdraví. Zdraví se nedá nikdy koupit penězi, ani pomocí nejmodernějšími technologiemi. Avšak člověk, byť v povědomí ví, že tohle je to nejdůležitější, často dělá opak. Nemusíme chodit daleko. Ono se stačí podívat jen na krabičku cigaret, kde je tučným, velkým písmem napsáno: „Kouření způsobuje smrt“, a přesto milióny lidí, tuto výstrahu neberou vážně. 

Dalším významným faktorem jsou potraviny. Denně se můžeme dočíst, jak děti z afrických zemí umírají hladem, a bohaté, vyspělé země vyhazují tuny a tuny jídla do odpadkových košů a jejich nejčastější, globální nemocí je obezita. 

Vím, že bez moderních technologií, bychom určitě rychle a však nedokázali zjistit druh nemoci, původ, ale i možnou léčbu, ale málo kdo z nás si položí otázku, proč se nám to děje a je to tak spravedlivé? 

Nedokážu 100% napsat, že za vším stojí jen a jen člověk, protože svět je opravdu veliký a nepředvídatelný, ale v těch zásadních otázkách, jaká je dnešní matka příroda, konstatuji to, že je taková, jakou ji člověk udělal a neustále ji mění. Chceme z ní získat co nejvíce, ale zapomínáme na to, že i ona není nekonečná. 

Člověk je pánem tvorstva, ale jen někteří z nás vnímají velkou hrozbu, že další lidská, ale i životní generace je ve velkém ohrožení

Žádné komentáře:

Okomentovat