úterý 13. října 2015

Nika a nábytek - 2. příběh


Dříve, než se pustím do vyprávění druhého příběhu, přiložím sem zvědavcům jednu fotografii.Kdo četl, můj minulý článek, tak se jistě dovtípil, že právě toto, je ten tak dlouho očekávaný nábytek, který nám skutečně minulou středu z ASKA dovezli. Teď už zbývá si pořídit jen stěnu a dekorace. Ale mám tak trochu obavy, že pokud to i nadále půjde stávajícím tempem, jako doposud budeme rádi když na Vánoce budeme mít obývací stěnu a na Velikonoce ten zbytek :D


Tak a teď hurá na druhý příběh!


Jak jsem již minule naznačovala, pořizování nábytku do obýváku nebo mým jediným dobrodružstvím v "nábytkárnách" za posledních pár měsíců. A tak se stalo, že jsem se na začátku září vydala opět do jedné z oněch prodejen. Tentokrát za účelem sehnat si tam, pár kousků nábytku, které bych začlenila do svého studentského pokoje, který budu následujících pár let obývat. Šlo mi o postel, židli ke stolu (který jsem již měla), skříň, noční stolek, peřák a nějaký regál vhodný na učebnice a knížky.
Byla jsem velice překvapena, jak poměrně snadno jsem tyto věci dokázala sehnat. Tentokrát ani žádný problém nenastal a v prodejně všechno proběhlo hladce. Tedy až na fakt, jak je dnes těžké sehnat klasický dřevěný peřák... Ale i to se mi podařilo, respektive jsem si "ulovila" poslední (vystavený) kousek. Domluvilo se, že ten si vyzvednu o dva dny déle (jinak všechno hned).
Na pokladně se vše zaplatilo, šlo se do skladu a vyjímečně vše proběhlo OK. Což mi připomíná také jednu historku spojenou s nábytkem, ale již tak rok starou. Nevadí, třeba někdy příště. Se zkušenostmi, který mám z nepřetržitého hraní  tetrisu a s vypětím všech sil, se mi vše podařilo naskládat do auta.
Nepříjemnosti, začaly nastávat v okamžiku, kdy bylo třeba krabice vystěhovat do bytu (ale to nemá s prodejnou co dočinění), jelikož před bytovkou není kde zaparkovat, nezbývalo nic jiného než krabice odnosit z nejbližšího parkoviště, které sice není vzdálené, zato jediná cesta z něj vede přes čtyřproudou silnici, kde ani za běžných okolností nestihnete dojít do poloviny přechodu a svítí opět červená. Natož, když nesete těžké krabice s rozmontovaným nábytkem. No dokážete si představit, jako asi museli mít ti řidiči srandu, když jsme se s těmi krabicemi pokoušeli běhat? Já na to raději myslet nechci!
Když bylo vše odstěhovaná a poté, co jsme si po té dřině trochu odpočinuli jsme se chtěli pustit do sestavení zakoupeného nábytku, ale to by bylo aby nebylo! A narazili jsme hned na celou řadu problémů:
Postel: Sestavení rámů proběhlo v pořádku. Problém byl, když jsme chtěli přidat rošt, zjistili jsme totiž, že pár příčných prkýnek chybí. Samozřejmě jsme se to pokusili reklamovat, ale bylo nám sděleno, že jsme si to zavinili sami a tak jsme měli smůlu. Takže já si musím dávat velký pozor, abych nějakou noc nepropadla a neskončila na zemi.
Židle: Sestavit ji nebyl problém, ale někdo by mohl vidět problém v tom, že se jedno z koleček vůbec nedotýkalo podlahy, jelikož jedno rameno z hvězdice bylo špatně ohnuté.
Skříň: Odřená deska a rozlámané plastové panty (které nám pravda následně vyměnili). Následně se mi ještě stalo, že když jsem otvírala šuplíky, tak čelní deska vypadávala z dřevěných kolíků (to bylo způsobeno nepřesností vyvrtaných děr), ale s tím jsem si poradila - použila jsem hodně vteřinového lepidla *smích*
Regál: Chyběla jedna půlka zadní desky.
Asi tě hodně překvapí, když na samý konec všeho řeknu, že se sestavením nočního stolku nebyl žádný problém... 

Tak toto dámy a pánové byla moje druhá zkušenost s "nábytkárnou". Co bych k tomu měla říct závěrem? Že to byla hrůza. Výběr bezvadný, smontování by taky nebyl vůbec žádný problém, tedy kdyby nábytek byl kvalitní. Ale je na dnešním trhu ještě vůbec něco kvalitního? A nebo se vše rozpadne nejpozději po dvou letech, ihned po tom co tomu skončí záruční doba?

A na co se můžete těšit příště? Doufám, že se mi ještě v průběhu tohohle týdne povede napsat jeden krátký článek o tom, jak si strejda pořizoval psací stůl. A také mám v plánu pro Vás vyfotit ještě nějakou fotografii.

1 komentář: