středa 21. října 2015

Jen můj stín a víc už nic - (2. díl) - Domove, sladký domove

Zašátrala ve své tašce a po značné době vytáhla svazek klíčů. Trvalo ji, než našla ten správný a mohla si tak otevřít dveře. Vešla do potemnělé místnosti, odložila tašku, zula si boty a svlékla bundu. Byla doma. 

Zamířila do kuchyně a otevřela dveře od bílého spotřebiče. Zamrkalo na ni však pouze světlo prázdné ledničky. S nepřekvapeným výrazem ji opět zavřela a zamířila k telefonu. Cestou si rozsvítila světlo. Nacházela se na první pohled ve velice moderním bytě. Došla k přístroji na němž blikalo intenzivní červené světlo a jehož displej upozorňoval na velké množství obdržených zpráv. Cristin však všechny bez váhání smazala.

Postupně obešla všechny místnosti a s úžasem si je prohlížela. Nic se nezměnilo. Vše bylo při starém. Kolikrát si jen na tyto prostory během své mise vzpomněla a jak často si jen přála aby tu mohla být. Byla šťastná.

Zamrazilo ji, když její pohled spočinul na váze, která stála v obývacím pokoji na skřínce pod zrcadlem. Jak jen na ni mohla zapomenout? Cítila se provinile. Jak jen mohla zapomenout, na kus domova? Na kus života? To pro ni nic neznamená? Rázem, jako by události posledních několika hodin byly jen snem a ona byla stále někde ve střední Asii. 

Když došla do ložnice, svlékla ze sebe zbytky svého oblečení a pokračovala do přilehlé koupelny. Pustila horkou vodu a nechala se jí hýčkat. O několik minut později se zabalená omotaná osuškou vrátila do ložnice. Vlezla si do své, dříve tak milované postele a natáhla se po telefonním sluchátku a zpaměti vytočila číslo. Na druhé straně se ozval ženský hlas: "Haló? " Ahoj. To jsem já mami." Ženě na druhé straně se tajil dech, plakala. 

O hodinu později naše hrdinka usnula a spala tvrdým, bezesným spánkem až do rána.

4 komentáře:

 1. Pěkně napsané, jen..., proč maminka plakala? Ta dívka co prochází tím prázdným moderním bytem je minulost, stín?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sugr, ráda tě tu vidím :)
   Doporučuji si přečíst, první díl... :-) pak to bude pochopitelnější :)

   Vymazat