pondělí 14. září 2015

Nika na únikovce


Skoro na konci mých nejdelších prázdnin za všechny poslední školní léta, jsem trávila dovolenou společně s mojí rodinou. Naše původní dovolenkové plány překazilo počasí a tak místo toho, abychom poznávali krásy Šumavské přírody a lezly po rozhlednách jsme zvolili náhradní program a to týden (vlastně necelý) v Plzni. Když jsem připravovala program pro náš pobyt tam, říkala jsem si, jaká to bude hračka, přeci v evropském hlavním městu kultury v roce 2015 se člověk nudit nemůže, ale spletla jsme se! (Ale můj osobně-profesionální názor o tomto titulu města někdy jindy) Několik výletů bylo fiaskem a já z toho nakonec byla celkově hodně znechucena, ale pravdou, je že jeden program se mi velice líbil!!! A myslím, že na něj budu ještě dlouho vzpomínat!

Náhodou, jsem na internetu narazila na únikovku v Plzni. Dříve jsem o ni slyšela, četla pár recenzí, ale vše jen ze zahraničí. Neměla jsem vůbec ponětí o tom, že něco takového je u nás v republice natož v Plzni. Byla jsem z toho nadšená tak, že jsem neodolala a přihlásila nás. 

Ptáš se, co to ta únikovka je? No, jak to jen vysvětlit... Hrál/a jsi někdy hry stylu Escape the door? Jde o to, že tohle je v realitě. Někam přijdeš, oni tě tam na hodinu zamknou a vy se za tu dobu musíte pokusit uniknout, pomocí toho, že vyluštíte nejrůznější hádanky a šifry.

Zaujalo tě to? Tak neváhej a podívej se na jejich stránky. Ano, možná Vás z počátku bude odrazovat vyšší cena, ale vezte, že ta zábava za to stojí. A navíc, tohle nezažijete každý den!

A jak jsme vlastně dopadli my? No.. pravda je, že v šedesáti minutách jsme se ven dostat nestihli, ale měli jsme výbornou obsluhu, která nám ten čas trochu prodloužila. Ven jsme se nakonec dostali. V čase 69minut. 

Únikovka pro nás byla opravdu skvělou volbou. Bezvadně jsme se bavili. A já musím navíc ještě poznamenat, že celá ta myšlenka únikové místnosti (Pokoj prastrýce Josefa) je perfektní! 

A co ty? Znáš únikovky? Navštívil jsi někdy nějakou? Nebo tě alespoň můj článek zaujal a plánuješ její návštěvu? Pokud ano, radím vzhůru do toho! A nenechte se vůbec odradit tím, že úspěšnost je 14% není to o tabulkách, ale týmové spolupráci a nápadech v daný okamžik.

Žádné komentáře:

Okomentovat